Facebook Twitter Google Plus
També corona a Ribera C i Pobla Vallbona

Foios gran campió de Primera de l'Autonòmic AON d'Escala i Corda

Escrito por E

Domingo, 11 Febrero 2018 00:40
Els campions amb la Copa.
Els campions amb la Copa.

El trinquet de la localitat d'Onda ha acollit aquesta vesprada les tres primeres finals del XX Campionat Autonòmic d'Escala i Corda - Trofeu AON, una jornada en la qual ha regnat el Alianza Galadtrans Foios A en la màxima categoria, mentre que el Dauet Ribera C i el Caixa Popular Pobla Vallbona D, s'han proclamat campions en les categories de Veterans i Quarta B, respectivament.

La final més disputada ha sigut la de la màxima categoria que ha finalitzat amb el resultat de 60 per 50, favorable a l'equip de Foios. Ha sigut una confrontació totalment dauera a excepció del primer joc, en el qual l'equip de Foios A ha aconseguit trencar el dau del seus contrincants. Durant la resta de la partida els d'Alfara de la Baronia han intentat trencar el dau dels seus contrincants però han sigut incapaços. 

El resultats de les finals i els jugadors participants han sigut els següents:

Primera - Alianza Galadtrans Foios A (Alberto, Ximo, Xato, Jordi i Sergi) 60 - 50 Alfara de la Baronia (Jesús, Àlex i Javi)

Quarta B - Caixa Popular Pobla Vallbona D (Aitor, Alejandro, Patxi i Manu) 60 - 20 Pepsi Max Onda C (Ricardo, Àlex, Lluís, Jordi i Diego)

Veterans - El Dauet Ribera C (Vicent Miquel, José Federico i José Julio) 60 - 45 Juanjo Tradicions Valldigna (Juanjo Sala i Marcos Brines) 

L'entrega de trofeus ha estat presidida pel president de la Federació de Pilota Valenciana, José Daniel Sanjuán, qui ha estat acompanyat per la tinent alcalde d'Educació de l'Ajuntament d'Onda, Encarna Ribes, pel regidor d'Esports de l'Ajuntament d'Onda, Paco Chalmeta, per la tinent Alcalde de l'Ajuntament d'Onda, Mari Carmen Aguilella, pel coordinador de Pilota Valenciana de la Generalitat Valenciana, Sebastià Giner i pel vicepresident de la Federació de Pilota Valenciana, Pedro López.

Les finals de la competició conclouran demà a Onda amb el següent programa:

16:00 hores - Quarta A - Trinquet Torrent F contra Amics Pilota Xilxes B

17:15 hores - Segona - Industa Moncada A contra Paddock Riba-roja B

18:30 hores - Tercera - Caixa Popular Pobla Vallbona A - CPV Lliria B

CLICK PARA COMENTAR
El Desmarque